Neljapäeval, 13. aprillil kell 19.00 toimub Aidu Lasteaed-Algkooli saalis Tabivere Harrastusteatri etendus "JAAM".
Pilet 3 eurot.

Mida te teate oma soovidest?
Ja mida te hakkate tegema siis, kui need kõik täituvad?

Kolm naisterahvast. Vana raudteejaam. Pole pileteid, pole kassat, pole rongi. Aga see-eest toimub palju imelikke asju. Siin jäädakse tellimise peale rasedaks, muututakse naisest meheks, tõustakse surnuist üles. Siin „mitte kuskilt" ilmuvad raha ja uhked riided, talvisest metsast saab suvine mererand, isegi vale muutub tõeks.
Kas see on uni? Illusioon? Ei, see on Jaam. Koht, kus täituvad mistahes soovid…
Mida tahab naisterahvas? Ja kas soovide täitumine teeb meid õnnelikuks?
Petlik paradiis muutub lõksuks ja sellest välja pääseda on peaaegu võimatu… Või siiski?

Kuigi "Jaama" tekstis on allegooriat ja sündmustikus absurdielemente, kõneleb see tükk põhiosas ikkagi meie igapäevasest elust ja meie ees seisvatest reaalsetest valikutest. Ja ehkki me iga päev sellele ei mõtle, on tõde lihtne: rahuldust pakub soovi täitumine meile vaid siis, kui me selle heaks ise pingutanud oleme..

Mängivad Katrin Sokk, Helgi Herman ja Esta Sokk.

Etendus on ilma vaheajata ja kestab umbes 1 tund ja 15 minutit.

Autoriks on Ukraina  dramaturg Aleksandr Viter. Tõlkinud ja Tabivere Harrastusteatri jaoks kohandanud ning lavastanud Esta Sokk.

2015 kevadel Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite festivalil „MustKunst 2015" Mustvees tunnistati „Jaam" Jõgevamaa parim lavastuse nime vääriliseks.
2016 aasta jaanuaris astusime me selle lavastusega üles ka XIV Harrastusteatrite riigifestivalil Paides.